www.palivovedrevovbrne.cz

Porovnání výhřevnosti palivového dřevaVýhřevnost palivového dřeva je v případě srovnání s ostatními palivy velmi dobrá a finančně nejdostupnější. Samotná výhřevnost dřeva je však ovlivněna řadou faktorů:

  • 1. Typ dřeviny
  • 2. Vyschlost
  • 3. Skladování

Optimální je topit suchý dřevem, proto si každoročně zajistěte palivové dřevo i na další topnou sezonu aby mělo dřevo čas proschnout (1-3 roky). Syrové dřevo obsahuje i 50% vody a oproti vyschlému dřevu má i poloviční výhřevnost. Naše společnost prodává jak palivové dřevo vyschlé (výběrové dřevo), tak i syrové pro uskladnění.

Pro krby a kamna je nejvhodnější dubové, bukové a habrové.

Oblíbené a nejprodávanější palivové dřevo je z měkkých dřevin typu smrk a borovice. Zde je dobrá výhřevnost avšak rychlejší spalování. Vzhledem k ceně za 1 PRMS jde o nejlevnější formu vytápění.

Mnozí z Vás si kladou otázku jak ušetřit a mít teplo? Koupit tvrdé dřevo nebo měkké?

Každé z těchto paliv má svá pro a proti. Kvalitní a suché tvrdé dřevo hoří sice déle a stabilněji, ale jeho cena je vyšší!

Měkké dřevo hoří naopak rychleji, ale jeho prvotní výhřevnost je vysoká a pro běžné denní vytápění dostatečné a cenově efektivní. Osobně doporučuje nákup směsi tvrdého a měkkého dřeva.


Palivové dřevo v Brně? Ano, my Vás zahřejemeNeúprosně se blíží zima a topná sezóna je v plném proudu

Nezapomeňte, že efektivního výhřevu lze dosáhnout za předpokladu, že palivové dřevo má vlhkost pod 20% hmotnosti. Objednejte si včas palivové dříví i na další topnou sezónu. Palivové dřevo si musí odpočnout 1-3 roky v závislosti na dřevině a skladování na suchém a větraném prostoru!

Chcete-li mít doma teplo již letos, tak si pospěšte, naše skladové zásoby palivového dřeva určené k okamžitému použití se tenčí!


Odběrné místoStará pošta 46, 664 61 Rajhrad

Pondělí – sobota
7:30 – 17:00

Telefon: 774 104 090
Mail: info@palivovedrevovbrne.cz

GPS: 49°5'8.397"N, 16°35'8.107"E